Agenda

Scieżki tematyczne:
Front-end Programming DevOps Software Architecture People & Culture AI / ML
09:50 10:05 10:20 10:35 10:50 11:05 11:20 11:35 11:50 12:05 12:20 12:35 12:50 13:05 13:20 13:35 13:50 14:05 14:20 14:35 14:50 15:05 15:20 15:35 15:50 16:05 16:20 16:35 16:50 17:05 17:20 17:35 17:50 18:05
Scena Czerwona
09:50 - 10:25 Dwa węże w cenie jednego - czyli programowanie współbieżne w Pythonie   Mikołaj Lewandowski (Senior Python Developer oraz Team Leader w STX Next, trener programowania w infoShare Academy.)
Programming
10:25 - 10:40 Otwarcie   Wojciech Tyborowski (Invest in Pomerania)   Grzegorz Borowski (Infoshare)
10:40 - 11:20 TDD w aplikacjach webowych   Maja Miarecki (Senior software engineer w Acrolinx GmbH z 22-letnim doświadczeniem w tworzeniu aplikacji webowych.)
Front-end
11:20 - 11:50 How AI boosted Audio Processing?   Adam Kupryjanow (AI Applied Research Scientist in Intel Technology Poland, developes algorithms and IP blocksin for speech intelligibility improvement.)
AI / ML
11:50 - 12:20 Co oznacza TLS_ECDHE_ECDSA_WITH_AES_256_GCM_SHA384?   Paweł Bogdan (Programista Javy z wieloletnim doświadczeniem w Grid Dynamics.)
Programming
12:20 - 13:00 Wszystko można zhackować, czyli jak podglądać kogoś przez telewizor i podsłuchiwać przez lodówkę?   Piotr Konieczny (Założyciel Niebezpiecznik.pl, największego w Polsce serwisu o cyberbezpieczeństwie.)
Programming
13:00 - 13:30 Jak oddzielić interface API od aplikacji oraz po co to robić?   Michał Gałuza (Programista fullstack w JustJoin.it, miłośnik kotów oraz TypeScript.)
Programming
13:30 - 14:10 Mutants to the rescue: How effective are your unit tests?   Paco van Beckhoven (Software engineer at OpenValue and conference speaker, helping Picnic with the last mile delivery.)
Programming
14:10 - 14:40 Jak zrobiliśmy od zera produkt analizujący terabajty danych   Dominik Galiczek (Architekt i programista w Future Processing, przetwarza zbiory danych w chmurze Azure.)
Programming
14:40 - 15:00 Przerwa
15:00 - 15:30 Innovate or keep maintaining legacy   Adriana Grzenkowicz (Certified Project Manager (PMP®) & SAFe consultant (SPC®) in Deloitte.)   Tomasz Szymborski (Senior manager and Agile coach at Deloitte, involved in software product development for 20 years.)
People & Culture
15:30 - 16:10 Accessibility - czyli jak tworzyć aplikacje webowe dostępne dla każdego   Dominika Zając (Na co dzień software engineer w Qualtrics, wieczorami prowadzi szkolenia i warsztaty z programowania.)
Front-end
16:10 - 16:40 Precyzyjna kontrola re-renderingu w React, Vue i Svelte   Piotr Gejgalis (Principal Frontend Engineer w CodiLime, wdraża i projektuje aplikacje webowe typu SPA.)
Front-end
16:40 - 17:20 Subiektywny przegląd front-endów (2022)   Mateusz Chrzonstowski (Programista full-stack w Glovo, od 2013 roku zarabia na życie kodem.)
Front-end
17:20 - 18:00 Inżynieria Chaosu – czyli od niszczycielskich małp Netflixa po kontrolowane awarie w świecie budowanych aplikacji   Tomasz Stachlewski (Szef zespołu architektów w Amazon Web Services na Europę Środkowo-Wschodnią.)
DevOps
18:00 - 18:10 Spacer na After Party! Zbiórka o 18:10 przed głównym wejściem na ERGO ARENA.
Scena Niebieska
10:40 - 11:20 Build Your AI Application Once and Deploy It On Any Cloud   Mo Haghighi (Director of engineering at Discover, former Leader of Build Labs at IBM.)
AI / ML
11:20 - 11:50 Pogadajmy o rekrutacyjnych fuckupach - jak nie tracić czasu i wygrać każdą rekrutację.   Karolina Kołosowska ("HR-ówka" z krwi i kości w Just Join IT / Rocket Jobs / HelloHR.)   Marcin Nowosad (HR Business Partner w Just Join IT / Rocket Jobs / HelloHR.)
People & Culture
11:50 - 12:20 Computers for Super-Human AI   Simon Knowles (Simon is co-founder and CTO of Graphcore and the original architect of the “Colossus” intelligence processor, or IPU.)
AI / ML
12:20 - 12:40 Przerwa
12:40 - 13:20 Workflow pomiędzy developerami a designerami   Magdalena Ostoja-Chyżyńska (Założycielka i Chief Designer studia UX GIRL, specjalizuje się w projektowaniu i badaniu interfejsów użytkownika.)
People & Culture
13:20 - 13:50 Czy jesteś zadowolony? Mity o polskim IT vs twarde dane   Adam Kukołowicz (Współzałożyciel i CTO portalu Bulldogjob.)   Maciej Olanicki (Technical Content Writer w Bulldogjob.)
People & Culture
13:50 - 14:20 Jak w kilka sekund z Twojej karty znikają pieniądze? Tajemnice branży Payment.   Piotr Halicki (Architect Rozwiązań Biznesowych w Polskie ePłatności, skupiony na Data Management i zarządzaniu cyfrową tożsamością.)   Kamila Majkut (Project Manager w Polskie ePłatności, zwolenniczka mind mappingu i UX designu.)
People & Culture
14:20 - 15:00 What I talk about when I talk about Domain-Driven Design   Andrew Harmel-Law (Thoughtworks, an over-enthusiastic Tech Principal, specialises in Java / JVM technologies.)
Software Architecture
15:00 - 15:30 Budowanie środowisk integracyjnych w agile - korzyści i zagrożenia   Tomasz Niklas (Lead Quality Assurance Specialist w Silky Coders (powered by LPP S.A.).)
Software Architecture
15:30 - 16:10 Czego uczy nas system Legacy?   Jakub Pilimon (Architekt w VMware, Trener w w Bottega IT Minds, Ekspert Domain-Driven Design.)
Software Architecture
16:10 - 16:40 Microsoft YARP & Reverse-proxy w teorii i praktyce   Mateusz Kleczkowski (Technical Architect w Objectivity, ekspert dziedziny nowoczesnych aplikacji webowych i rozwiązań chmurowych.)
Software Architecture
16:40 - 17:20 Evolution of an AI developer   Dale Lane (Senior Cloud Engineer in IBM Client Engineering. Author of the tool for children to learn about machine learning.)
AI / ML
17:20 - 18:00 Kilka dobrych rad, które otrzymałem i przydały mi się w karierze   Paweł Noga (Niezależny konsultant, współtworzył startup Habana Labs sprzedany Intelowi za 2 miliardy dolarów.)
People & Culture
18:00 - 18:10 Spacer na After Party! Zbiórka o 18:10 przed głównym wejściem na ERGO ARENA.
Scena Warsztatowa
10:40 - 10:50 Poznaj firmę: Polskie ePłatności
10:50 - 11:00 Poznaj firmę: the:protocol
11:00 - 11:10 Sprawdź swoją wiedzę i zgarnij nagrody!
11:10 - 11:20 Poznaj firmę: Bulldogjob
11:20 - 12:20 Budowanie wieloplatformowych aplikacji za pomocą narzędzia Nx   Kacper Grzeszczyk (Programista aplikacji mobilnych i webowych w BinarApps, trener programowania w infoShare Academy.)
Software Architecture
12:20 - 12:30 Poznaj firmę: Aspire Systems
12:30 - 12:40 Poznaj firmę: Banqsoft
12:40 - 12:50 Poznaj firmę: SolveQ
12:50 - 13:00 Poznaj firmę: PGS Software
13:00 - 14:05 Pierwsze kroki rekrutacji w IT   Monika Stokfisz (Koordynatorka projektów w Invest in Pomerania, planuje, organizuje i administruje projekty oraz działania HR.)
People & Culture
14:05 - 14:15 Poznaj firmę: Deloitte
14:15 - 14:25 Poznaj firmę: Nordea
14:25 - 15:25 Maven dla opornych, czyli Java w środowisku continuous integration   Adam Zielke (Programista w Nordea, wdraża standardy bezpieczeństwa w developmencie.)
Programming
15:25 - 15:35 Poznaj firme: From Developer to IMPACT MAKER – Solidigm
15:35 - 16:35 Chmura Azure w bankowości? Oczywiście, że tak!   Mateusz Prager (System Architekt w Banqsoft, pracuje nad rozwiązaniami fintech w chmurze Azure. )
Programming
16:35 - 16:45 Poznaj firmę: Axbit
16:45 - 17:45 Warsztaty z User Story Mappingu   Jan Mazurek (Chief Business Analyst w EPAM Systems.)
People & Culture